ART / Lithographs / Color serigraphy 13862123
nr 1386 2123
Carl Johan De Geer
(f. 1938), Sverige
Carl Johan De Geer (b. 1938), Sweden. 'Råttas barndom', silkscreen, 1968. Signerad och med dedikation. Ed 50. 'Råttas barndom var händelselös och hans uppfostran gav ingen kunskap om livet utanför det trygga råttboet. '. Bildstrl. Sheet: 56x42, 5 cm,
COLOR SERIGRAPHY, "Råttas barndom". Signerad, numrerad 45/50, daterad 1968. Signerad och med dedikation. "Råttas barndom var händelselös och hans uppfostran gav ingen kunskap om livet utanför det trygga råttboet. ". Motivet: ca 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
Carl Johan De Geer, Swedish painter, born 1938.
5000
SEK 10500
Monday Mars 22 2021
at 18:11:20
4.000 kr
4.600 kr
4.600 kr
4.600 kr (Robot)
4.800 kr
5.000 kr
6.000 kr
6
5.600 kr
5.800 kr (Robot)
6
6.000 kr
6.000 kr (Robot)
6
7.400 kr
6
7.000 kr
7.000 kr
6
7.200 kr (Robot)
8.000 kr
6
8.400 kr
8.600 kr (Robot)
6
8.800 kr
9.000 kr (Robot)
6
10.000 kr
- Thema-auction
Mar 22
Read more about Grafik
Carl Johan De Geer
Read more about Carl Johan De Geer